امام جمعه تکاب: شعار فرزند کمتر زندگی بهتر شعاری شاهنشاهی است

حجت الاسلام عبدالله محمدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ارومیه اظهار کرد: در تمام کشورهای توسعه یافته موتور محرک را نیروی جوان آن جامعه تشکیل می‌دهند.

 

 وی گفت: با کاهش جمعیت پس از گذشت، زمان سن نیروی انسانی جامعه نیز کهولت یافته و کارایی مفید از خود بروز نخواهند داد و این بزرگترین مشکل برای یک جامعه می‌تواند باشد.

امام جمعه تکاب تصریح کرد: درست است سالمندان و افراد با سن بالا افراد با تجربه‌ای هستند و می‌توانند مشاور خوبی در تمام امور باشند اما نیروی جوان و پویا هم می‌تواند خوب فکر کند و هم خوب کار کند.
محمدی گفت: سیاست غلطی در چندین سال گذشته جهت کاهش جمعیت ایران در نظر گرفته شده بود اما اکنون همان سیاست موجب هشدار و بیداری برای مسئولین کشور شده است چراکه امنیت و پیشرفت کشور بدلیل پیری جمعیت در آینده‌ای نه چندان دور در معرض خطر است.
وی بیان کرد: شعاری که چندین سال پیش با عنوان فرزند کمتر زندگی بهتر در جامعه سر داده می‌شد شعاری شاهنشاهی و مغایر با ارزشها و باورهای دینی مسلمین بود و جای خوشحالی است که چند سال اخیر آسیب مهم این موضوع از سوی رهبر معظم انقلاب شناسایی و به مسئولان کشور تاکید و هشدار داده شده است.
امام جمعه تکاب کاهش نیروی انسانی را ظلمی برای جامعه بشری و اقتدار یک کشور خواند و گفت: مهمترین نیروی دفاعی جامعه را نیروی توانمند و جوان تشکیل می‌دهد بنابراین برای جبران کاهش رشد جمعیت در جامعه کنونی ایران بایستی برنامه‌ریزی اساسی صورت گیرد.
وی جوانان امروز جامعه را درگیر با مشکلات ازدواج و تشکیل خانواده عنوان کرد و افزود: شرایط برای دختران و پسران آنچنان تنگ شده که در سنین بالا از تشکیل خانواده هراس دارند و این امر قبل از تشویق و ترغیب مردم به زاد و ولد بایستی مورد بررسی و حل و فصل قرار گیرد.
امام جمعه تکاب افزایش جمعیت را نیازمند ایجاد بسترها دانست و تصریح کرد: باید این امر با تدبیر صورت گیرد تا در آینده مشکلات ناشی از بی برنامگی و بی تدبیری گریبانگیر کشور و جامعه نشود.

/ 7 نظر / 4 بازدید
متعجب!!!!!!

بعد از پیشنهادشون برای تاسیس وزارت امر به معروف و نهی از منکر آن هم زیر نظر رهبری !!!این هم یک جمله ای تاریخی از آقای محمدی[تعجب]

lهمشهری

آقایان شما زمانی شروع به دادن این شعار کردید که شاه استخوانشم پوسیده بود شما در دهه هفتاد و قتی همین نسل سوخته دهه شصت جمعیت کشور را از 30 میلیون به 60 میلیون رسید این شعار را دادید آیا بهتر نیست شهامت داشته باشید و اشتباهات خود را گردن این و آن بیندازید؟

گوهر

درود فراوووووون به امام جمعه عزیز ، به جای ترغیب جوانان به ازدواج بهتره جلوی آمار طلاق یه طوری گرفته شه آخرین اخبار حاکی از این بود که تکاب شده نفر سه آمار طلاق استان . تازه با این اوضاع بد اقتصادی که جامعه به خودش گرفته ، چه طور دهن به گفتن فرزند بیشتر باز می کنید ، امیدوارم یه کم تدبیر به خرج بدید . هشت(8) ملت گرو نه (9)اشونه شما دیگه لطفا داغ به تنمون نزار .

سپهری

سلام .حاج آقا محمدی از قدیم گفتن مار گزیده از ریسمان سیاه و سفید می ترسد شما گمان می کنید جوان های امروزی با این سطح فکر و با این همه سواد باز هم اشتباهات والدین خودشان را مجددا تگرار می کنند ؟از قدیم گفتند آزموده را آزمودن خطاست و اگر این نسل فعلی هم بخواهد اشتباهات نسل گذشته را تکرار کند باید به حالشان تاسف بخوریم

صفدر دایی

اولان آرواد آلمیان قارداش قره گونه قالانا اوتو بیر ال دوسیب آلبالو ور بدنه الله یان شکور اله بالا باشین بالایا سالما