تخت سلیمان را قربانی نکنید

موجبات خوشحالی بسیاری از اهالی رسانه و اقشار روزنامه خوان تکاب را فراهم آورداما با انتشار چند شماره از آن به سر دبیری آقای حامد قدرتی که به عملکرد نویسی در باره چند اداره مختلف پرداخته بود دوباره امیدها را به یاس تبدیل شد. در واقع از محتوی و نحوه مطالب منتشره در این نشریه این شائبه به وجود می آمد که تخت سلیمان نیز به مانند نشریات قبل از خودش در تکاب به دکانی جهت پر کردن جیب مسئولانش تبدیل شده است.

واگذاری موقت این نشریه به آقای علی اکبر شیوخی نیز از آن دست اشتباهاتی بود که باعث ریزش خوانندگان آن شد.عملکرد نویسی دانشگاه آزاد زنجان و تعریف و تمجید از مسئولانش،آن چیزی نبود که مردم از یک نشریه محلی منتقد انتظار داشتند.

اما این پایان نوسانات عملکرد این نشریه نبود ،با قطع رابطه جمال شعاعی با علی اکبر شیوخی و مدیریت مستقیم ایشان بر نشریه ،در چند شماره اخیر آن شاهد مطالب امیدوار کننده ای بودیم که نوید از بازگشت دوهفته نامه تخت سلیمان به جایگاه واقعی اش را می داد اما در شماره اخیر این نشریه (شماره 17)  مطلبی را از یکی از وکلای دادگستری در صفحه آخر به چاپ رسیده است که علاوه بر  پایین آوردن سطح نشریه، عملکرد خوب جمال شعاعی را با چالش جدی مواجه می کند. انتشار مطلبی اینچنین سبک و بیهوده آن هم در حجمی وسیع در صفحه آخر نشریه که می توانست جایگاه مطالب مهم تری باشد زیاد جالب به نظر نمی رسد.

 

ما به مشکلات مالی  آقای شعاعی که در اداره نشریه با آن مواجه هستند واقف هستیم با این حال امیدواریم ایشان نیز دغدغه ها و انتظارات مردم را از یک نشریه محلی درک کرده و با کمک گرفتن از تمام نویسندگان و جوانان مستعد این شهر که بدون هیچ گونه چشمداشت مالی حاضربه کمک به ایشان هستند، نشریه تخت سلیمان را به جای قربانی کردن و تبدیل آن به محلی برای تبلیغ افراد برای مقاصدی از قبیل انتخابات شورای شهر و غیره به نشریه ای وزین و در عین حال روشنگر و منتقد تبدیل نموده تا جایگاه خود را در قلوب مردم این شهر باز نماید. انشاالله

/ 0 نظر / 6 بازدید