مام جلال سیاس بانمک!!!

در دنیای امروز که افراد بی جنبه و بی ظرفیت بی شماری اطرافمان را گرفته اند و به خاطر چند روز پشت میز نشینی خدای خود را نیز بندگی نمی کنند وجود انسان های بزرگواری مثل جلال طالبانی می تواند چراغ راهی باشد .

جلال طالبانی را می توان یکی از محبوب ترین چهره های دنیای سیاست در منطقه نام برد محبوبیت او در عراق به حدی است که مردم او را مام جلال (عمو جلال )می نامند. مبارز خستگی ناپذیر ملت کرد در دهه های گذشته و سیاستمدار برجسته امروز عراق ،که این ایام در جدالی نفسگیر به خاطر سکته مغزی با مرگ دست و پنجه نرم می کند.

مردی که هیچ وقت تحت تاثیر مقام و قدرت قرار نگرفت وبا بزرگ منشی و مردم داری علاوه بر دوستان، دشمنانش را نیز  وادار به تحسین خود کرده است.

در عراق جلال طالبانی را به عنوان سیاستمداری شوخ طبع می شناسند و روایت های گوناگونی از زبان وی در میان عوام ،نقل محافل گشته است که یکی ازمعروفترین آن ها را در این مجال تقدیم دوستان می کنم امید است موجب انبساط خاطر عزیزان گردد:در عراق معروف است که طالبانی در جلسه ای مهم با سیاستمداران عراقی چنین تعریف کرده بود:روزی برای سرکشی به امور کردستان از بغداد با اتومبیل به اتفاق همراهان راهی شدم،در مسیر چوپانی را دیدم که در کنار گله گوسفندانش بساطی پهن کرده و مشغول خوردن و آشامیدن است،هوس کردم به یاد دورانی که پیشمرگه بودم و در کوه و کمر غذای ساده ای می خوردم خودم را نا خواسته مهمان این چوپان کنم.

از اتومبیل پیاده شدم و به همراه دوستان مهمان چوپان شدیم دیدم در کنار سفره ساده اش یک بطری مشروب هم وجود دارد که بعد از خوردن غذا به من تعارف کرد منم دلش را نشکستم و یک پیک خوردم،بعد ازش پرسیدم جوان منو می شناسی؟ گفت:نه گفتم من رئیس جمهور عراقم،چوپان با شنیدن این حرف قهقهه ای زد و رو به همراهان من گفت:این الاغ را نگاه کنید یک پیک خورده میگه من رئیس جمهورم،اگر یک بطری می خورد چی می گفت؟!!!!!!!!!!!!و من هروقت از آن منطقه می گذرم از ته دل می خندم.

/ 4 نظر / 4 بازدید
همشهری

آقای میرزایی کرد خسته نباشی-واقعا زحمت کشیدی این مطلب رو گذاشتی ای کاش خاطرات دیگر مام جلال و همرزمانش رو هم می نوشتی که چه کار ها که در زمان پیشمرگه نکردند -اگه نمی دونی بگم که فقط تو شهر خودمون در زمان جنگ چه بلایی بر سر شهیدان آوردند قطع کردن انگشتان -بردین سر اسیر زنده-تیکه تیکه کردن فرد مجروح

صفرپور

برای آقای طالبانی آرزوی سلامتی دارم زندگی نامه اش را خوانده ام مرد بزرگیه

مملی

[قهقهه][قهقهه][قهقهه][قهقهه][قهقهه][قهقهه]جالب بود مرسی

22

این همشهری چرا می سوزه؟ خوب اگر قدرت داری زور بزن فدات بشم عجب