بازداشت یک نفر با ۴۴ شیء عتیقه در تکاب

آوای تکاب: 44شیء تاریخی و عتیقه در تکاب کشف شد.
فرمانده انتظامی تکاب گفت: ماموران پلیس این اشیاء تاریخی را امروز از منزل فردی که در زمینه حفاری و جمع آوری اشیاء زیر خاکی فعالیت می کرد کشف و ضبط کردند. سرهنگ بیت اله پاشایی افزود: کمربند فلزی با نقوش آیینی و مذهبی ، سنجاق سر ، دستبند گرد ، زنگوله ، شیء تزئینی با شکل لاک پشت ، ازجمله اشیا کشف شده است.
آقای مطلوبی کارشناس میراث فرهنگی تکاب با بیان اینکه اشیاء کشف شده فلزی و همگی از جنس مفرغ هستند افزود: قدمت این اشیاء به هزاره اول قبل از میلاد ( سه هزار سال قبل ) می رسد.
فرمانده انتظامی تکاب گفت : در این عملیات دو دستگاه فلزیاب ، به همراه پنج عدد فشنگ جنگی و پنج دستگاه گیرنده تصاویر ماهواره از منزل این فرد به دست آمد. سرهنگ بیت اله پاشایی افزود: این فرد پس از دستگیری و با تشکیل پرونده به مقامات قضایی تحویل داده شد.

/ 2 نظر / 19 بازدید
abbas

سلام بلاگ خوبی دارید از مطالبش لذت بردم اگه ممکنه از سایت ما که راجع ساختمانهای هوشمند است بازدید کنید www.mehestan.org

YAS

★ تشنه ام این رمضان تشنه تر از هر رمضانی ★ شب قدر آمده تا قدر دل خویش بدانی ★ لیله القدر عزیزی است بیا دل بتکانیم ★ سهم ما چیست از این روز همین خانه تکانی ★ شهادت حضرت علی (ع) و لیالی قدر بر شما تسلیت باشد ★ با حضور گرم خود زینت بخش محفل نورانی ما باشید ★ http://unique93.blogfa.com