چند کلام کارگرانه...

تعجب کردی؟ لابد می پرسی من وتو باهم که تنها نمی شویم؟  تعجب نکن من و تو سال هاست که تنهاییم ،از روزی که خودمان را باور نکردیم، تنها شدیم. از روزی که دستمان در دست هم بود اما دل هایمان جای دیگر، تنها شدیم . از روزی که بخاطر جیب دیگری در روی همدیگر ایستادیم و حرمت شکستیم، تنها شدیم. تنها شدیم چون روزی که بدن رنجورت زیرکار طاقت فرسا کم آورد و لحظه ای برای تجدید قوا نشستی بجای یاری کردنت، فروختمت. ما تنها شدیم چون منافع خودمان را به منافع جمع ترجیح دادیم ،به اختلافات دامن زدیم،اتحادمان را نابود کردیم،بخاطر ارتقا خود همکارمان را زیر پا له کردیم ،تنها شدیم چون دل هایمان از همدیگر سرد شد ودقیقا از روزی که تنها شدیم مصیبت آغازشد ،حقمان پایمال شد،بی قانونی رواج یافت، بیگاری ها آغاز شد و سیاست تفرقه بیانداز و حکومت کن توسط کارفرما اجرا شد و در یک کلام استثمار آغاز شد .

ببخش که بی پرده حرف هایم را زدم این ها فقط بخشی از  تجربه شخصی ام در محیط های کارگری بود،اما نا امید نباش من هم امیدوارم،پشیمانی سودی ندارد ، از قدیم گفتند" خود کرده را تدبیر نیست" خودمان کردیم خودمان هم می توانیم درستش می کنیم فقط کافیست که کمی خود را باور کنیم ،کمی نگاهمان را تغییر دهیم،دور هم جمع شویم و تشکیلات درست کنیم و تشکیلاتی عمل کنیم، کافیست فقط کمی به هم احترام بگذاریم  و اخلاق را سرلوحه روابطمان با یکدیگر قرار دهیم . روز کارگر برای همه کارگران عزیز و خانواده گرامیشان مبارک باد.

/ 4 نظر / 5 بازدید
کارمند

جناب میرزایی دست مریزاد عالی بود اما لازم میدانم این را خدمت شما عرض کنم که متاسفانه مسئله زیرآب زنی تنها مسئله قشر کارگر نیست این قضییه در کارمندان ادارات دولتی هم ساری و جاری می باشد خود کم بینی ،حرص و طمع و خودشیرینی امروز تبدیل به یک اپیدمی شده است که عده ای هم به آن دامن می زنند

گوهر

سلام، روز کارگر رو به کارگران زحمتکش تبریک می گم . تنها قشری که در ایران بیشترین کار رو انجام می دن و از کمترین حقوق و مزایا برخوردارن . حرفهای دلنشین شما جانی دوباره بود به پیکر اتحاد کارگری. ان شاالله ثمر بخش باشد.

کارگر

کارگران مظلوم ترین افراد جامعه هستند و همیشه مورد سوء استفاده قرار می گیرند

همکار

سلام و درود بی پایان به همکار گرامی امروز بعد از مدتها تونستم وبلاگ تونو رو باز کنم. به راستی که با قلم تان اعجاز خلق می کنید با کلماتی محسور کننده انسان را غرق رویا می کنید. کلامتان زیبا و قلمتان توانمند است سعی کنید بیشتر بنویسید و به خلق رمان و اثرات ماندگار بیندیشید شهرت روزنامه نگاری مقطعی اما نویسندگی ماناست پاینده و ژیروز در پناه حق باشید یا حق...