حق ایران در هزار توی برادری سیاسی فراموش نشود

27 تیرماه در تاریخ معاصر کشور ما یک روز فراموش نشدنی به شمار می رود،روزی که ملت پای گیرنده های رادیو و تلوزیون انتظار خبری را می کشیدند که کشور را وارد مرحله ای جدید از حیات سیاسی داخلی و بین الملی کرد.

خبر اعلام شد: امام بنا به مصلحت کشور،اسلام و مردم قطعنامه 598 شورای امنیت  سازمان ملل را مبنی بر آتش بس با عراق را پذیرفتند. آن شب همه حال عجیبی داشتند، خیلی ها اشک حسرت ریختند،خیلی ها اشک شوق،اما آن شب امام پیرتر از هر زمان دیگر شد و علی رغم میل خودشان ،به خاطر آینده ایران اسلام  جام  زهر را سر کشیدند تا ایران سر افراز بماند.

 

 

 

 

 

 

 

پس از این جریان سازمان ملل کشور عراق را به عنوان آغاز کننده جنگ معرفی کرد.از آن تاریخ تا به امروز که در دوران شیرین برادری با کشور عراق بسر میبریم ،همیشه یک مسئله ذهن مردم را بخود مشغول کرده است و آن دریافت غرامت جنگ از دولت عراق است.

جنگی که جان هزاران شهروند ایرانی را گرفت،هزاران تن را آواره و بی خانمان ومجروح و زمین گیر کرد،جنگی که تقریبا تمام زیر ساخت های مهم نفتی ما را نابود کرد و شهرهای زیبای جنوب و غرب را با خاک یکسان کرد و هزینه گزافی به دوش ملت ایران گذاشت .

متاسفانه از زمان پذیرش قطعنامه تا به امروز شاهد تلاش جدی دولتمردان برای گرفتن این حق مسلم ایران از همسایه متجاوز نبوده ایم فقط هر از چند گاهی در حد حرف در برخی از رسانه ها شاهد وعده های برخی مسئولان در این زمینه هستیم. تا زمانی که صدام بر سر قدرت بود به خاطر اعمال نفوذ آمریکا و برخی از قدرت ها این امر محقق نگشت و پس از سقوط دیکتاتور عراق نیز به بهانه نبود یک دولت مستقل مردمی بر اریکه قدرت ،از حق مسلم خود چشم پوشی کردیم و این درحالی است که کشور های کویت و آمریکا خسارت خود را به هر نحوی بابت جنگ کویت و اشغال آن توسط صدام ،از دولت فعلی عراق گرفتند.

اما نکته جالب و در عین حال اسفناک اینجاست که چندی پیش در خبرها داشتیم که برخی از نمایندگان پارلمان عراق و بعضی از سران با نفوذ قبیله ای آن کشور مسئله پرداخت غرامت  به ایران را منتفی دانسته و در کمال وقاحت و بی شرمی در توهمات خود ،عراق را مستحق دریافت غرامت جنگ دانسته اند.

امروز با نگاهی به اوضاع داخلی عراق و رابطه آن با ایران شرایط برای احقاق حق قانونی ایران به نظر مساعد می آید وخواست دولت ایران که همانا استقرار دولت مردمی در عراق بوده اتفاق افتاده است و از قضا نشان داده اند که می توانند تعامل خوبی با ما داشته باشند.امیدواریم دولت و مجلس ما این فرصت را غنیمت شمرده وپر تلاش تر از گذشته پیگیر این حق باشند،حقی که متعلق به ملت سختی کشیده ای است که هنوزم با گذشت دو دهه از پایان جنگ آن روزهای تلخ را از یاد نبرده است،حق خانواده هایی است که جوانان خود را تقدیم حفظ اسلام وایران کردند،حق سینه های سوخته ایست که برای تهیه یک کپسول اکسیژن برای زنده ماندن در مضیقه هستند.و این حق مردانی است که به ندای رهبرشان لبیک گفتند و بی ادعا قدم در جبهه حق علیه باطل گذاشتند و امروز به واسطه جراحت جنگی سالهاست درکنج خانه ،در بستر بیماری آرمیده اند و دم نمیزنند.

امیدواریم امروز که باعراق دست برادری داده ایم این حق مسلم ملت ایران در هزار توی برادری سیاسی فراموش نشود و نمایندگان ملت به نحو شایسته ای با استفاده از ابزارهای مختلف سیاسی و قضایی کشور و دولت عراق را ملزم به ادای دین کنند.

/ 4 نظر / 10 بازدید
یه انسان

سلام تشابه اسمی برایم جالب بود. بنده مرتضی میرزایی هستم [گل]

جوادی

آقا بهروز به مطلب مهمی اشاره کردید سران جمهوری اسلامی نباید ساکت بشینن جای دور نرویم شما این بنده خدا آقای الطافی را ببینید چه زجری می کشند باید این غرامت را بگیریم و خرج مداوای این عزیزان بکنیم .ممنون از مطلب قشنگت مو فق باشی.[گل]

تکابی

از کاندیداهای انتخابات مجلس بنویسید .چه کسی کاندید شده است؟

lمحسن

ازمجلسيا ن بنويسيدچه كساني اين دوره مي آيند.محمدياري كانديداي هميشه درصحنه،نعيمي فرپزشك محترم،موسوي قاضي عادل،شيوخي جامعه شناس ،سليمي شاهين دژ،حبي سياست بازو.. مردم تكاب مطمئن باشندبه غيرتكابي راي نخواهندداد.ميرزايي وعيسي زاده هم بي خودزحمت نكشندبيگانه بس است. فقط شيوخي ونعيمي