حق شناس:خاتمی به مثابه یک سرمایه ملی است

معتقدم عده‌ای از کسانی که این تذکر را به وزیر دادگستری دادند، متوجه نبودند که چه درخواستی را مطرح کرده‌اند و شاید آن‌ها اصلا متن این تذکر را نخوانده باشند و به نظر من این مواضع به جایگاه مجلس شورای اسلامی لطمه وارد می‌کند.

وقتی که خبر تذکر «نماینده‌های دلواپس» مجلس شورای اسلامی به وزیر دادگستری را شنیدم، برای مجلس و نمایندگانی که قسم خورده‌اند پاسدار قانون اساسی باشند متاثر شدم، زیرا آنها به بدیهیات قانون اساسی، تاکیدات دین مبین اسلام و آموزه‌های امام خمینی (ره) توجهی نکرده بودند.

این در حالیست که باید ببینیم دنیا با سرمایه‌های ملی خود چه می‌کند. «کارتر» همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی ایران رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا بود و امروز می‌بینیم اوباما هنگامی که در سیاست خارجی خود دچار مشکل می‌شود از کارتر کمک می‌گیرد. ما حتی مشاهده کردیم در مراسم تشییع پیکر نلسون ماندلا، در کنار اوباما، کلینتون و کارتر هم حضور دارند و اوباما افتخار می‌کند که روسای جمهور قبلی آمریکا نیز به این مراسم آمده‌اند؛ در واقع امروز دنیای پیشرفته بزرگان خود را یک سرمایه می‌داند.

سرمایه کشور ما نیز نفت، گاز یا معادن نیست، بلکه مهم‌ترین منابع کشور ما نیروی انسانی آن است که به کشور عزت و افتخار می‌بخشد و اکنون محمد خاتمی یک سرمایه ملی محسوب می‌شود.

از دیگر سو، در عرصه سیاست به دلیل ویژگی‌هایی که دارد، انسان‌های کمی ماندگار می‌شوند اما کسانی که در این عرصه حفظ می‌شوند به سرمایه‌های گران‌بهایی تبدیل می‌شوند که در تاریخ کشورها تکرار نمی‌شوند. به طور مثال ما چند نمونه مثل ماندلا یا گاندی سراغ داریم؟

 

در ایران شخصیت‌هایی همچون آیت‌الله هاشمی یا سیدمحمد خاتمی از ثمرات انقلاب بوده و امروز می‌توانند به نفع جمهوری اسلامی و مردم فعال شوند و در واقع یک سرمایه برای کشور محسوب می‌شوند.

 

آیت‌الله هاشمی به دلیل نفوذ در کشورهای حوزه خلیج فارس و سیدمحمد خاتمی در اروپا و مجامع بین‌المللی می‌توانند در مذاکرات هسته‌ای به کمک دولت و وزیر خارجه آمده و منافع ملی ایران را دنبال کنند.

در پایان باید به این نکته اشاره کرد که نگاهی که می‌گفت باید خاتمی را برای حضور در مراسم تشییع پیکر نلسون ماندلا ممنوع‌الخروج کرد یا اکنون پیشنهاد ممنوع‌التصویری و ممنوع‌البیانی او را مطرح می‌کند، نگاهی محدود، گروهی و شخصی است که به هیچ وجه منافع ملی را مد نظر قرار نمی‌دهد.

منبع: مفید آنلاین

/ 6 نظر / 11 بازدید
سعید

امیدوارم همه در مسیر موفقیت کشور گام بردارند و منافع خود را به منافع ملت ارجح ندانند.. با تشکر از آقای شیرمرد..[لبخند]

حمیدرضا

آقای محترم محمود احمدی نژاد مسئولیت تمام حوادث رو از جنگ بدر تا حالا به عهده گرفت میشه دیگه پاچه گیری رو بذارید کنار ؟

کلینتون و کارتر هم اندازه این عبا شکلاتی به کشورشون خیانت کردن؟ شما انگار تو دولت کلیدسازی فتیله نقد رو کشیدید پائین دنبال کاری به خدا توکل کن نه یه عده ورشکسته سیاسی خاتمی یک وطن فروش فتنه گر خائنه که حقش فقط اعدامه جرات داره بیاد تو عموم مردم ببین چه بلایی سرش میاد این تطهیر های رسانه ای برا خودتون خوبه قاضی نهایی خود مردم هستن خیانت های این خائن تو فتنه 88 و 87 هیچوقت فراموش نمیشه همین گندی که به نام آزادی به مملکت زد و وضع فرهنگی جامعه کافیه ! پروژه تطهیر فتنه گران رو تعطیل کن پسر خوب حناش دیگه برا مردم رنگی نداره تو هم خودت خراب نکن خودت باش واز کسی خط نگیر

امیدوار

خاتمی و خیانت های دوم خرداد در پیشگاه تاریخ http://m30yasi.blogfa.com/post-194.aspx بخون برا حافظت خوبه

گوهر

این تب کردن بعضیا رو خیلی دوست دارم ... حرف دلشون رو می زنن ادم دستش میاد از چی ناراحتن . به هر شمای که تبت زده بالا ، سیاست بازی بالا و پایین داره هشت سال توپیتید بهمون در حالی همه خوب می دونید به بهترین وجه در دولت خاتمی کشور اداره شد . حالا هم که کشور رو ویران کردید و رفتید حداقل زبون به دهن بگیرید بزارید از تون انتقاد کنیم .

ذ ذ

فرماندار در محاصره تندروهای خودی