میاندوآب و نوستالژی سینمای وسترن!

 این روزها در حالی که با آغاز تبلیغات نامزدهای انتخاباتی شور و شوق وصف نا پذیری جامعه را فرا گرفته است در حوزه انتخابیه میاندوآب ،تکاب و شاهیندژهیجان به اوج خود رسیده و بحث انتخابات تقریبا  نقل همه محافل گشته است.

اما در کنار شور و شوق مردم که خود را برای خلق حماسه دشمن شکن دیگری آماده می کنند متاسفا نه اخباری از گوشه و کنار به گوش می رسد که نه تنها زیبنده یک جامعه اسلامی نیست بلکه می تواند شیرینی کام مردم را نیز تلخ کند .

این روزها برخی از نامزدها در این حوزه با زیر پا گذاشتن اخلاقیات و قانون ،عرصه ی فعالیت انتخاباتی را با صحنه هایی از سینمای وسترن دهه 70 اشتباه گرفته و با جمع آوری عده ای افراد نا آگاه چماق بدست  به دور خود، اقدام به تخریب ستادها و آتش زدن بنرهای تبلیغاتی  و در گیری با طرفداران سایر رقبا می کنند.

با نگاهی به برگزاری انتخابات مجلس در سنوات و دوره های گذشته در این حوزه و علی الخصوص در شهرستان میاندوآب  در کمال تاسف شاهد بسیاری از  این گونه اتفاقات در کنار اسیدپاشی به افراد، حمله به هواداران رقیب و از این دست مسائل بوده ایم که متاسفانه در هر دوره نیز تکرار شده و علامت سوال بزرگی در مقابل اخلاق و احترام به جایگاه مردم گذاشته است.

اخباری که این روزها از شهرستان میاندوآب به گوش می رسد به هیچ عنوان در شأن مردم فهیم و شریف این شهر نیست . شهری که داعیه استان شدن و مرکز استان قرار گرفتن را دارد با این اوصاف چگونه میتواند نظر افکار عمومی شهرهای اطراف را برای حمایت از این طرح جلب نماید؟

مجروح شدن بستگان  فلان نامزد در درگیری با طرفداران رقیب ،تجاوزبه ستاد فلان کاندیدا و تخریب و به آتش کشاندن آن و اتفاقاتی از این دست همه و همه حاصل جاه طلبی و حب ثروت و قدرت کسانی است که برای رسیدن به اهداف خود ، آتش فتنه و کینه توزی را در این شهر شعله ور تر می کنند ؛ آتشی که در نهایت دودش به چشم مردم میاندوآب خواهد رفت.

امروز این افراد ، میاندوآب را با سینمای وسترن تگزاس و مکزیک اشتباه گرفته اند که در آن برای بدست آوردن مشتی طلا ، زبان هفت تیر و تپانچه و دوئل  خونین زیاده خواهان حاکم بود . اما اینجا میاندوآب است شهر علم و فرهنگ ، شهر سرداران  بزرگ، شهرشهید باکری ها.

با توجه به این اتفاقات این سوال پیش می آید که افرادی با این روحیات اگر به مجلس راه پیدا کنند چگونه می توانند به داد این مردم رسیده و به توسعه و عمران منطقه کمک کنند؟ آیا وقت آن نرسیده است که به جای تحدید و تهدید ، تخریب و چماق کشی و قمه کشی برای بیرون راندن رقیب از میدان ، کمی هم به اخلاقیات و ترویج فرهنگ گفتگو در جامعه بپردازیم تا اگر فردا رای نیاوردیم بتوانیم سربلند و سرفراز در میان این مردم زندگی کنیم؟

/ 2 نظر / 4 بازدید
مردم - 4

سلام آفرین بر شما که بر دگماتیسم ارباب مآبانه آن به اصطلاح نماینده صدرنشین پایان دادید . یاشاسین تکاب شاهیندژ میاندوآب

مردم - 4

سلام آفرین بر شما که بر دگماتیسم ارباب مآبانه آن به اصطلاح نماینده صدرنشین پایان دادید . یاشاسین تکاب شاهیندژ میاندوآب