پاسخ زیباکلام به موضع گیری حسین شریعتمداری درباره توافق لوزان

البته بنده جنابعالی را همچون تخم چشمانم مبرا از شائبه "کاسبان تحریم" می دانم. اما آیا به مردم حق نمی دهید که برخی مخالفت ها با توافق را متاثر از تعطیلی کاروکسب "کاسبان تحریم" تصور کنند؟ درعین حال از این واقعیت تلخ هم نمی توان گریخت که برای برخی مراکز قدرت مناقشه هسته ایی و لاجرم تحریم ها و بالا رفتن فضای تنش و دشمنی با غرب ابزار سیاسی مناسبی فراهم می آورد تا فضای سیاسی کشور را بسته نگه دارند. همچون احتمال تعطیلی "کسب و کار تحریمی ها" بعنوان انگیزه نیرومندی برای مخالفت با توافق هسته ایی، چرا نبایستی انگیزه های سیاسی در مخالفت با این توافق را هم محتمل ندانیم؟

می رسم به آخرین حرفم. مرقوم فرموده بودید که "متاسفانه نتیجه مذاکرات لوزان کام ملت را تلخ کرد". فکر نمی کنید اگر مردم همچنان خواهان تداوم مناقشه هسته ایی می بودند در آنصورت بجای رای دادن به آقای روحانی به آقای دکتر سعید جلیلی رای می دادند؟

آیا بنظر شما میلیونها نفر از هموطنانمان که با شور و اشتیاق همراه با بیم و امید ماه ها و هفته ها شبانه روز مذاکرات را دنبال می کردند چه می خواستند؟ آیا آن شور و نشاط حکایت از آن می کرد که آرزو می کردند توافق صورت بگیرد یا نه مایل بودند تا غل و زنجیری که هسته ایی بر دست و پای اقتصاد مملکت بسته بودهمچنان بسته می ماند؟ احتمالا جنابعالی شادی و پایکوبی ملت را شبی که توافق اعلام شد را نخواستید ببینید.

واقعا اگر همچنان باوردارید که" توافق لوزان کام ملت را تلخ کرد" یک نظر سنجی ساده می تواند به جنابعالی نشان دهد که چه کسر قابل توجه ایی از مردم خواهان رهایی کشور از مخمص هسته ایی شده بودند.

ایام بکام باد
صادق زیباکلام
شانزدهم فروردین ماه یکهزاروسیصدونودوچهار

/ 7 نظر / 3 بازدید
تکابی

با سلام لطفا یکی به آقای شریعتمداری و همفکران ایشان بگوید که کشور ایران هشت سال با تفکر افرادی مثل او اداره شد و نتیجه اش را همگان دیدند لطفا اندکی صبور باشند تا نتایج عملکرد افرادی مثل آقای ظریف را ببینند و آنوقت فریاد وااسفا سر دهند در ضمن بد نیست آقای شریعتمداری و موافقانشان حقوق و سایر درآمد های جانبی و رانت هایشان و همچنین میزان قدرت خریدشان را با اکثریت قریب به اتفاق افراد جامعه مقایسه کنند تا بدانند فقر یعنی چه. تحریم ها هر چه سخت تر باشد بر دارایی ایشان افزوده شده ولی اکثر مردم در اذیت خواهند بود . لطفا برای یک بار هم که شده خدا را در نوشته هایشان ناظر بدانند.

تکابی

سایت مدافع ارزشهای ایثارگران و جانبازان در واکنش به تجاوز دد منشانه پلیس عربستان به دو نوجوان ایرانی به اطلاع رسانی در خصوص ( ایجاد کمپین دفاع از پاسپورت ایرانی) بسنده کرد و رسالت خبرنگاری خود را به کمال رسانید و با این اقدام نیت و ماهیت واقعی خود را نشان داد. البته بر همگان واضح و آشکار بود که بهانه دفاع از ایثارگران و جانبازان عزیز تنها سرپوشی بر نیات شخصی و جاه طلبی های این افراد بود ولی با این اقدام این هدف آشکارتر گردید . جانبازان و ایثارگران عزیز و مردم فهیم تکاب که شاید با مظلوم نمایی این افراد ، حق را به آن ها می دادند و راه اندازی این بلوا و آشوب را ناشی از غیرت و دلسوزی ایشان می دانستند حال بهتر قضاوت می کنند . مگر یکی از این دو نوجوان فرزند جانباز نبود؟ مگر پدر بزرگوار این نوجوان جان خود را در دفاع از ارزشهای اسلامی با خدا معامله نکرده بود؟ پس چرا این گروه هیچگونه اعتراضی به این عمل شنیع نکردند ؟ چرا در مقابل سفارت عربستان اجتماع نکردند و عکس آن را در سایت خود منتشر ننمودند ؟ چرا فریاد وااسفا سر ندادند ؟ مگر تجاوز به ناموس ایرانی در روز روشن و در حرم امن الهی اتفاق نیفتاده بود؟

تکابی

آاین جانباز و خانواده او از این فاجعه درد می کشند در حالی که سایت مدافع ایثارگران و جانبازان از درد آنها برای رسیدن به اهداف شخصی خود بهره می گیرد.گویا هر توهین و اهانتی تنها اگر در جهت مصالح مادی این افراد باشد ارزش پوشش خبری دارد . در جریان توهین فرماندار، این سایت گزارش لحظه به لحظه ای از این مقاومت سی و چند روزه!!!! ارائه می کرد ولی در ماجرای فرودگاه جده دریغ از یک کلمه اظهار نظر . کاش حداقل برای ظاهر سازی هم که شده بود دست به قلم می بردند . خوشبختانه این جریان باعث شد که مردم فهیم تکاب بهتر در مورد غیرت و حمیت این افراد قضاوت کنند و میزان دلسوزی اینان نسبت به جانبازان و ایثار گران کشورمان را درک نمایند . مطمئنا این سایت با متوجه شدن خبط و گاف بزرگی که داده پس از این در صدد جبران بر خواهد آمد ولی همه می دانند که این کار نوشداروی پس از مرگ سهراب است و بیش از این نخواهند توانست( بر خون شهدا و جانبازان موج سواری کنند.)

تكاب

مقالات و يادداشت هاي خود را براي ما بفرستيد

آبشار قینرجه

سلام همشهری خوبید در صورت امکان ما را بلینکید.متشکرم

حامد قدرتی

سلام بهروز جان سایتهای جدید رو در صورت امکان لینک و به دوستان خود معرفی فرمائید و برای ما مطلب ارسال فرمائید www.payamebaharan.ir www.saharpress.ir