تشکر از سلطان صلح

کری در آن زمان هنوز وزیر امور خارجه نبود و سناتور دموکرات ایالت ماساچوست و رییس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا بود. اولین نطفه مذاکرات هسته ای با ایران در آن دیدار شکل گرفت و امکان گفت و گو با ایران بر سر برنامه هسته ای مورد بحث قرار گرفت. سلطان قابوس اطمینان داد که به نظر او رسیدن به یک توافق در مساله هسته ای بین دو طرف (ایران و آمریکا) امکان پذیر است. سلطان به کری گفت شانس زیادی برای موفقیت وجود دارد اگر اوباما به مقامات ایرانی ثابت کند که عزم جدی برای حل دیپلماتیک موضوع هسته ای دارد. سلطان عمان تاکید کرده بود یافتن یک راه حل برای مساله هسته ای ایران نیازمند یافتن یک فرمول عزتمندانه و آبرومندانه برای ایران است.

 

- 7 ماه پس از مذاکرات کری و سلطان عمان گفت و گوهای محرمانه دو هیات ایرانی و آمریکایی با میانجی گری عمان در این کشور آغاز شد اما آن دیدار نتایج زیادی نداشت تا اینکه چند ماه پس از آغاز این گفت و گوهای محرمانه در انتخابات 24 خرداد 1392 حسن روحانی رییس جمهور ایران پیروز شد.

با نگاهی به مواضع خصمانه برخی از کشور های عربی و همصدایی آن ها  با رژیم صهیونیستی  در طول مذاکرات مهم هسته ای بیش از پیش می توان به ارزش صداقت و نیت پاک  و تلاش صادقانه سلطان قابوس و کمکش به ملت و دولت ایران برای گذر از این پیچ تاریخی پی برد .

لذا لازم می دانم به عنوان یک ایرانی به نمایندگی از ملت قدر شناس ایران مراتب سپاس و قدر دانی خود را از این مرد شریف ،حکومت محترم و ملت بزرگوار عمان بخاطر همه تلاش هایشان ابراز نمایم.

/ 2 نظر / 88 بازدید
مجیدرضااسلام پور

بنده به عنوان یک ایرانی از زحمات پادشاه عمان جناب آقای سلطان قابوس صمیمانه تقدیر وتشکر میکنم و به داشتن همسایه ای با صداقت چون عمان افتخار میکنم

همشهری

با سلام جناب آقای میرزایی لطفا از مسابقات جام رمضان 94تکاب یه گزارش تهیه کنید چون خیلی جالبه یک تیم قهرمان شده ولی مستند سازی کردن تا یه تیم دیگه قهرمان بشه حکم کمیته انظباطی هم خیلی جالبه اداره ورزش در جریانه خواهشن پیگیری کنید