آقای فرماندار سهم تکاب از 5/2میلیون شغل سال 90چقدر است؟

در آغازین ساعات حلول سال 90مردم ایران شاهد حضور آقای احمدی نژاد ریاست محترم جمهوری در مقابل دوربین های تلوزیونی بودند.

ایشان ضمن تبریک سال جدید یکی از مهمترین برنامه های دولت در سال 90 را ایجاد5/2 میلیون شغل جدید عنوان کردند.اعلام این خبر ضمن ایجاد امیدواری درمیان مردم این سوال را هم در اذهان به وجود آورد که این مشاغل چگونه،کی و کجا ایجاد خواهند شد و سهم استان و یا شهر محل سکونت من از این مشاغل چقدر خواهدبود ؟

چندی پیش استاندار محترم آذربایجان غربی در مصاحبه با سایت  کار و امور اجتماعی  استان سهم این استان را از این مشاغل جدید 113هزار شغل عنوان کردند.حالا جناب آقای داعی فرماندار محترم و دلسوزشهرستان تکاب سهم این شهرستان از این مشاغل چقدر خواهد بود؟

جناب آقای فرماندار شهر تکاب از نظر اشتغال در وضعیت مناسبی بسر نمی برد،خیل عظیمی از جوانان تحصیل کرده امروز بیکار هستند که این مسئله تاثیر منفی زیادی در روحیه آن ها و خانواده هایشان گذاشته است. کسانی هم که در اندک بنگاههای اقتصادی مشغول به کارند احساس امنیت شغلی نمی کنند.امروز درحالی که دولت محترم از ایجاد مشاغل جدید سخن می گوید شرکت پویا زرکان تعداد قابل توجهی از پرسنل خود را به دلیل آنچه که نقص فنی اعلام شد از کار اخراج ویا به قول خودشان تعلیق کردند که این عمل از سوی شرکت مزبور، شوک بزرگی را در آستانه روز کارگر به جامعه کارگری تکاب واردکرد.

آقای داعی امروز در حالی که دولت از ایجاد مشاغل جدید صحبت می کند جوانان معصوم تکابی در پی یافتن شغلی آبرومند ترک دیار گفته به شهرهای بزرگ علی الخصوص تهران پناه می برند و در این راه  خطرات و مشقت های بی شماری را  به جان می خرند.

جناب آقای فرماندار بنده به عنوان یکی از همین صدها جوان، بارها  درپارک خوابیدن های جوان تکابی،گرسنگی کشیدن هایش،به استثمار کشیده شدنش توسط کار فرمایان سودجو را که به خاطر دادن سر پناه به کارگر شهرستانی از او بیگاری می کشد را با چشمان خودم دیده ام.

بارها دیده ام جوانان شهرم که به امید پیدا کردن کاری آبرومند به تهران و اطراف آن آمده اند ،به خاطر دوری از کانون امن خانواده،چگونه توسط افراد شیاد به فساد کشیده شده اند و سر از خانه های تیمی،شرکت های هرمی،سر بساط معتادان یا خانه های فساد در آورده اند.

آقای داعی سالهای سال است که معادن تکاب از به کار گیری نیروی کار تکابی شانه خالی می کند و به بهانه نبود تخصص در جوان تکابی،نیروی کار خود را از شهرهای دیگر جذب می کنند ،آیا وقت آن نرسیده با ایجاد آموزشگاهها وآموزش جوانان مستعد این خلاء را پر کنیم؟              

جناب آقای داعی سال هاست که مردم خواستار ایجاد کارخانه های فرآوری و استحصال مواد معدنی در شهر تکاب هستند که اگر به آن جامه عمل پوشانده شود میتوانیم شاهد یک رنسانس در منطقه باشیم اما متاسفانه اقدامی در مورد جذب سرمایه گذارو یا تشویق صاحبان معادن برای این کار به چشم نمی خورد!

آقای داعی باتوجه به آب و هوای مناسب،طبیعت بکر،وجود نیروی کار جوان وتحصیل کرده و سایرپتانسیل های موجود در منطقه تکاب،بفرمایید سهم ما از این مشاغل وعده داده شده چقدر خواهد بود؟

 

/ 9 نظر / 8 بازدید
راننده معدن

كاش مينوشتي آقاي فرماندار شغل جديد نمي خواهيم كاري كنيد ما را از اين شغلي كه داريم بيرون نكنند!!

لعیا

سوال خوبی پرسیدید امیدوارم جواب شایسته ای هم دریافت کنید.

سیفی

موضوع تکاب وکارگران به تومربوط نیست واسه ماشده ای ساربانی دومهمین بابای توپدرکارخانه رادراورده اشغال

سلام آقاي ميرزايي تشكر مي كنم از اين كه به گرفتاري جوانان تكابي در تهران اشاره كرديد من خودم يكي از قربانيان شركتهاي هرمي در تهران هستم واقعا به اين نتيجه رسيدم كه اگه توي شهرم شغلي داشتم گرفتار اين كلاهبرداران نمي شدم.

مهناز

تورا خدا به مسئولان بگوييد فكري براي اشتغال بانوان تكابي بكنيد بابا ما هم آدميم و توي اين مملكت حق حيات داريم.

محمديان

آقاي داعي امروز به جرات ميگم 90 درصد جوانان تحصيل كرده اين شهرستان به خاطر بيكاري افسرده شده اند ،نه ميشه ازدواج كرد،نه سرمايه اي است كه كاري را شروع بكنند،تحصيلاتي هم كه دارند به دردشان نمي خورد شما را به خدا كاري بكنيد.

يه دوست

آفرين من فكر نمي كردم بتواني ادامه بدي اما داري جاتو به عنوان يه منتقد تو جامعه باز مي كني،فقط سعي كن با مردم باشي و از مردم جدا نشي و تا ميتواني مشكلاتشان را انعكاس بده،خدا پشت وپناهت

ججج

اقای میرزایی نه تنها مسایل تکتب بلکه مسائل کارخانه به توهیچ ارتباطی ندارد وبهتراست بدانی کارخانه چوب حماقت وکج فهمی و......روستای شیرمرد وبعضی افراد رامیخوردتوهم شیرمردی هستی ادای............رادرنیار

ستاره

آقای میرزایی نظر من رو در مطلب قبلی به نمایش نگذاشتی بیچاره تکابی ها که بازیچه شده اند و متاسفانه شما هم طوری با زیرکی رفتار می کنید که هیچ کس نمی تواند خط ومشی شما را بفهمد و دست از این همه انتقاد بردارید و خود دست به کار شوید از این همه انتقاد تکاب راه به جای نخواهد برد چز این که مردم به جان هم خواهند افتاد تکاب از فقر فرهنگی شدیدی رنج می برد به دادش برسید285