نامه زیباکلام به قالیباف در اعتراض به طرح تفکیک جنسیتی

منتهی اشکال شما این است که تصور می‌کنید مردم انگیزه، اهداف و مقاصد شما را نمی‌فهمند و این حرکات را به‌پای عرق دینی و شریعتمداری شما می‌گذارند. نه جناب قالیباف، اگر یک نظرسنجی به عمل می‌آوردید باورتان نمی‌شد که حتی اقشار و لایه‌های سنتی و مذهبی جامعه هم اعتقادی به صداقت و سلامت انگیزه‌های شما ندارند. نمی‌دانم چرا شما و رفقای اصولگرایتان فکر می‌کنید که مردم ادعاهای شما را جدی می‌گیرند.

درعین‌حال بایستی به استحضارتان برسانم که برخلاف تصور و انتظارتان، این دست اقدامات و خوش‌خدمتی‌هایتان سرسوزنی تغییر در جایگاهتان در نزد اصولگرایان برایتان به دنبال نخواهد آورد. همان‌طور که به راه انداختن سمفونی محکومیت «فتنه گران» در انتخابات ۲۴ خرداد باعث نشد تا جایگاه شما در میان اصولگرایان ارتقاء پیدا کرده و آنها شما را نامزد اصلی‌شان در آن انتخابات بنمایند. علیرغم همه بی‌حرمتی‌های شما به «فتنه گران» سرانجام اصولگرایان شما را وانهادند و با سعید جلیلی بیعت کردند. مطمئن باشید نه اقدام به تفکیک جنسیتی و نه هیچ ترفند دیگری از جانب شما بهبودی در تغییر جایگاه شما نزد اصولگرایان به وجود نخواهد آورد و آنان همچنان شما را به‌عنوان نامزد اصلی‌شان در انتخابات ریاست جمهوری نخواهند پذیرفت. حاصل این اقدامات و مانورهای انتخاباتی مشابه، تنها باعث بی‌اعتباری بیشتر شما در نزد اقشار و لایه‌های فرهیخته و تحصیل‌کرده جامعه خواهد شد.

ایام به کام باد
صادق زیباکلام
یازدهم مرداد یک‌هزار و سیصد و نود و سه

/ 3 نظر / 28 بازدید
غزال

خيلي حرف غريبي است در جامعه ما :مطالعات اماري و تحليل صحيح نتايج . ما جامعه شهودي داريم كه تنها بر اساس احساسات لحظه ايي و منافع شخصي تصميم گيري مي كنيم

ممد

باز این صادق حرف زد؟

دوست

بدا بحال دین ما ،وواسنت محمدا که که دینش در حیطه سیاست ،سیاسی کار ان گرفتار است واگر این مسئله سیاسی نیست چرا در 12 سال مدیریت این شهردار پراوازه ، این اقدام را انجام نمیدانند.وچرا غیرت دینی حضرت ایشان این زمان با این شتاب گل زده .