تصویر محبی نیا به جای تاریخ تکاب !!!!!!

سلام دوستان عزیز می خواهم در این مجال برگی دیگر ازکتاب قطور محرومیت شهرستان تکاب را به اتفاق هم مرور کرده ،ورق بزنیم .تکابی که تا دیروز شاهد به یغما رفتن معادن وگنجینه های تخت سلیمانش بود امروز باید شاهد به غارت رفتن آبروی تاریخی خود باشد .

چند روز پیش برای انجام پاره ای تحقیقات درباره نقش مردم تکاب در انقلاب اسلامی به مرکز اسناد انقلاب اسلامی سر زدم و پس از طی مراحل قانونی و انجام هماهنگی های لازم قدم در قرائتخانه مرکز اسناد گذاشته وبا همکاری یکی از کارمندان آنجا شروع به جستجوی اسناد کردم  در جایی که حتی اسامی دور افتاده ترین روستاهای کشور و تصاویر منتسب به آنها را میشد به راحتی پیدا کردمتاسفانه اثری از تکاب نبود!

تنها امیدم به اسناد طبقه بندی شده بود ؛به کمک آن دوست عزیز شروع به جستجو کردیم اما چیزی که پیدا شد بد جور نظرم را جلب کرد .در پوشه مربوط به تکاب چیزی نبود جز دو قطعه عکس از آقایان محبی نیا و شهباز حسین زاده !!

این که این حضرات کجای تاریخ تکاب قرار دارند ؟و چگونه تصاویر آنها به عنوان تاریخ شهر کهن تکاب در آن نهاد مهم پژوهشی قرار داده شده است جای تامل بسیار دارد .

در مورد سوال اول باید شما قضاوت کنید اما در مورد سوال دوم خیلی پرس جو کردم اما متاسفانه جواب قانع کننده ای دست گیرم نشد .

واقعا دردناک است شهری که مادرانش  صدها جوان  خود را بدون هیچ چشم داشتی جهت حفظ استقلال وطن به انقلابشان تقدیم کردند ,شهری که مردمش از اول انقلاب همیشه ودر همه عرصه ها به رهبرشان لبیک گفته وبا جان و دل در صحنه  حاظر شدند. در میان غفلت مسئولان شهری واستانی کار به جایی رسیده است که مرکز اسناد انقلاب اسلامی به عنوان یک مرکز پژهشی مهم در کشور تصویر اشخاصی رابه عنوان تاریخ تکاب در ویترین خود به مردم ایران معرفی می کند که می توان آنها را محصول و نشانه غریبه پرستی مردم تکاب دانست.

بنده بدینوسیله از مردم شریف تکاب خواهشمندم حالا که مسئولان مربوطه در خواب غفلت به سر میبرند ،چنانچه تصویر یا سندی از بازداشت هاو جنایات ساواک در تکاب،تصاویر شهداء انقلاب ،شهدای  جنگ تحمیلی،راهپیمایی ها و تظاهرات دارید به آدرس ایمیل اینجاب ارسال بفرمایید تا در اختیار مرکز اسناد انقلاب قرار دهم.

آدرس:behrooz.mirzayi@gmail.com 

آدرس مرکز اسناد انقلاب:تهران خیابان شریعتی نرسیده به پل رومی مرکز اسناد انقلاب اسلامی  

/ 6 نظر / 3 بازدید
طرف دار تکاب آنلاین

سلام آقای میرزایی فکر کنم نظر شما در مورد تکاب آنلاین عوض شده چون در نظرات قبلی که به تکاب آنلاین دادید چیز دیگر میگفتید الان که نظر تازه دادید گفتارتان فرق کرده

حسین احسانی

بهروز جان ممنون از این همه هوش و زکاوت که برای اعتلای این شهر خاموش و بی چراغ افکار را از این خواب خود خواسته بیدار میکنی . شاید بهانه ای باشد تا خودمان را در پیشبرد این هدف مقدس بیداری قیاس کرده ‘ و راه را برای ارتقاع و پیشرفت همگانی هموار کرد . فقط فراموش نکنیم که زیر بنای عشق آزادی است ، و اجبار عشق را پژمرده می کند! بنابراین خودمان تا نخواهیم راه میسر نخواهد شد...........

تکابی

سلام آقا جان برات متاسفم که با یک عده پان ترکیسم که به اسم دین دارند در شهر به قدرت می رسندهمگام شده ایوداری از آنها تعریف وتمجید می کنی به نظرت تنها مشکل شهر ما سه شورای کرد هستند یا مدیریت بعضی از دوستان که چند دهه است بر سر کار هستند آیا می دانستی که چرا از دیگران چیزی نمی نویسند مگر آفای م.د یا م.ق و یا آقای م شهر را به گند نکشیده اند چرا از آنها چیزی نمی نویسد می دانی چرا چون این آقا جیره خوار هست من یک مطلب براش ارسال کردم آما جرات چاپ نداشت چون خودش یکی از آنها است تنها موارد ی که این وبلاگ به آن پرداخته مبارزه با کردها وسو استفاده ابزاری از دین است

مرتضی

میشه افشار گری هم بکنیم مخصوصا از ریس وروسا

روح الله

سلام مرسی از مطلبت مقصر اصلی محبی نیست مقصر اصلی ملت بلانسبت غریبه دوست شهر ماست واقعا من خیلی تاسف خوردم که موقع انتخابات ملت برای سیم کارت ایرانسل به اقای محبی نیا رای میدادند.

ناشناس

سلام دکتر محبی نیا افتخار مردم شریف تکاب ، شاهیندژ و میاندواب است و افتخار استان اذربایجانغربی در هیات رئیسه مجلس مردم تکاب با شعور با فهم هستند از این حرفهای بی ربط شما است