آقای محبی نیا دلتنگی ات را درک می کنم!

جهانبخش محبی نیا را سال هاست به خوبی می شناسم نماینده میاندوآب و شاهیندژ و یک زمانی هم تکاب در مجلس شورای اسلامی ،مردی که بیشتر او را در صحنه تلوزیون دیده ایم تا در میان مردم!

مردی که به پشتوانه حمایت مردم حوزه انتخابیه اش در هزار توی دنیای سیاست نامی برای خود دست و پا کرد و سری از میان سرها درآورد.اما او امروز احساس دلتنگی می کند!

در این ایام که عاشقان صندلی های سبز بهارستان هر یک با ورود به دنیای مجازی و با ایجاد وبلاگ ها و سایت های گوناگون سنگ وطن به سینه زنان از غم محرومیت ها و مظلومیت های این مردم مرثیه ای جانسوز تحویل آنها می دهند و سر آخر خود را سفینه نجات معرفی می کنند،محبی نیا هم قدم به دنیای مجازی و به قول خودشان سرداب خانه ی جهانی گذاشته و با انتشار مقاله ای در سایت آینا نیوز و وبلاگ شخصی خودشان،از مراوده آن هم به سبک اینترنتی سخن گفته اند.

آقای محبی نیا ما بخیل نیستیم و به شما خیر مقدم عرض می کنیم.ما سالهاست که در این سرداب خانه چشم انتظارتان نشسته ایم. گفته اید که آمدم باب گفتگو از هر دری باز کنم می گوییم بسم الله،اتفاقا سال هاست که متتظریم تا پاسخ هزاران سوال بی پاسخمان را از زبانتان بشنویم و امروز که به هر دلیلی قدم در این وادی گذاشته اید امیدوارم پاسخ قانع کننده ای برای چراهای اذهان مردم داشته باشید.

به قول معلم ورزشتان که انشاء هم تدریس می کرد هر چه می خواهت دل تنگت بگو که مردم عطش شنیدن دارند.

امروز که به قول خودتان می خواهید با عینک آینده و لباس مبدل به گذشته برگردی خوب نگاه کنید و ببینید کجا را اشتباه کردید؟کدامین راه را به غلط رفته اید؟ چه اتفاقی بین شما و مردمی که زمانی به پاس برادر پاسدارتان خود را پله ترقی شما قرار دادند افتاد که امروز کسی در آن دیاردلتنگ شما نیست؟ در امتداد مسیر برگشت به گذشته حتما خوب چشمانتان را باز کنید و ببینید و بیاندیشید که کدامین اتفاق باعث ایجاد شکاف بین شما و مردم شد و برای پر کردن این شکاف چه کار کردید؟

کاش آن روز که معلم ورزشتان آمد تا به شما انشاء بگوید معلم تاریختان می آمد و از زندگی و حکومت مولایم علی برایتان می گفت ،کاش برگی از نهج البلاغه را برایتان می خواند و ای  کاش از فرمان مولایم علی (ع) به مالک اشتر برایتان می گفت تا امروز به کارتان آید.

گفته اید می خواهم قفل دلم را بشکنم و حرف بزنم می گوییم سراپا گوشیم بگو دلیل بی اعتنائیت به مردم تکاب را؟

امروز که می خواهید برای در امان ماندن از روان پریشی ها و روان رنجوری ها حرف بزنید صادقانه بگویید کدامین راه شما را به نا کجا آباد سیاست کشاند تا مردم تکاب که کارد به استخوانشان رسیده بود حرمتتان را بشکنند؟و افسوس که شما بجای بیداری از خواب غفلت و اندیشیدن درباره علل این اتفاق،قدم در جاده منتهی به انحطاط لجاجت گذاشتیدو قلب ها را نسبت به خود به سردی کشانیدید و امروز که می خواهید به قول آن مرد بزرگ مدفون در مشهد اردهال که گفت :<من در این آبادی پی چیزی می گردم>،در پی چیزی باشی در پی آن باش که چرا دل های مردمی را که می توانستید با دادن دست یاری به دست آن ها به شبستانی دلنشین مبدل کنی تبدیل به سردآب خانه تاریکی کردید تا دیگر جایی در آنجا برای شما نباشد.

من دلتنگی امروز شما را درک می کنم وآن را حاصل گمگشتگی شما در باتلاق سیاست می دانم دکتر!امروز به هر دلیل که برگشتی دلیل بی مهریت را صادقانه بگو

/ 32 نظر / 60 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مردم

سلام عناصر قدرت مآب ( تشنگان قدرت ) ، هیچموقع اعتقادی به مردم نداشته اند . در مکتب اینها مردم وقتی مردم است که نفهمد (!) و بله قربان بگوید و فرش قرمز زیر پایشان پهن کند و نسبت به اوضاع مملکت و منطقه خود بی خیال باشند . ولی فرصت رأی گیری که فرا می رسد مردم می شوند سرور ، آقایان نوکر ! اینها از مردمی انتظار رأی دارند که نه تنها خدمتی در شأن آنها نشده بلکه بوی گند خیانتشان مردم را خفه نموده است . دلم بابت مردم می گیرد . نمی توانم بی تفاوت باشم . و الا اگر به انتخابات هم اعتقاد داشته باشم به این ارباب مآبان اعتقاد ندارم . ... تصور کنید در مدینه النبی ، در وادی اسلام ، در جامعه بی بهره از عدالت اقتصادی و اجتماعی ، مردم بی یاور مانده اند و آقایان در معیت دوستان سرا پا مقدس (!) و مینی کارتل و رانتخوار و ... قدم در جاده های خونین و محلات خاکی می گذارند و از عمل و مردانگی و نظارت و عملکرد موفق و ... حرف می زنند . آخ ، چه منفور است دروغ گویی ؛ چه آتشی می بارد از چهره دورغگویان ! ...

000

سلام لطفا فریاد تکاب رو درد ÷یوند ها قراربده

یک فرد آگاه

آقای شیر مرد بنظر بنده شما و امثال شما هیچ....نیستید که در مورد سرنوشت مردم و انتخابات اعمال نظر کنید و خودتان را بیخود درگیر مسائل نکنید و اون احمق هایی که به دکتر محبی نیا توهین میکنند به یاد داشته باشید که به حرمت و حیثیت یک مردم عظیم توهین کرده اید و بعد از انتخابات باید جوابگوی چرندیات وبلاگ بچه گانه ات باشی این مملت صاحب داره و قانون توش حاکمه اینطور نیست هر بی سر و پایی بلند بشه بگه نظام قانون انتخابات کشور مشکل داره تو کی هستی ....... با اون .....خالق نژاد برای این مملت ایراد میگیرید همه نظریات وبلاگت کپی شد بعد از انتخابات خوب جواب میدی میفهمی توهین به اشخاص سیاسی مملت چه جرمی داره شنیدی که ازادی قلم و بیان هست ولی نه آن آزاد ی که شما احمق ها فکر میکنید

مردم

دوست من لطف نمودی به یک فرد آگاه (!) پاسخ دادی . پاسخ او داخل متن تهدیداتش موج می زد . کسی که تهدید می کند ، ادعای قانون و نظام و کشور و صاحب دارد . حالا این آقا هر که باشد دقیقاً از تیپ همان بزن بهادرهاست . اینها یک نفر را تا مرز بت بالا برده اند و حالا دوست ندارند شکستنش را ببینند . البته غافل از این هستند که نقد عملکرد یک مدعی وکالت مردم ، به مفهوم شکستن و تخریب و توهین نیست . فکر کنم خود حاج آقا هم به این موضوع واقف نیست که نقد عملکرد لازم است . ... اصلاً راحت تر بگویم ، حمایت کورکورانه از مراجع قدرت ، چشم و دل و عقل و فهم و شعور چنین عناصر سرسپرده ای را کور نموده است . بدون غل و غش عرض می کنم وبلاگ شما را در نوع خود بعنوان میدان مبارزه مردمی با سیاسی کاران می دانم ؛ که البته آخرش تراژیک خواهدبود . حتماً خودت هم می دانی که کار فعلی تو وبلاگنویسی نیست . از پستی که به کسی مثل محبی نیا پرداخته ای ، داری در شاخه ادبیات پایداری فعالیت می کنی . ادبیات مردمی ؛ ادبیات مقاومت . مطمئن باش دعای مردم ، دعای اقشار ضعیف محیط من و تو ، پشتیبان تو و من است . توکلت بر خدا باشد .

مردم

سلام بر آگاهان زمان ... فکر می کردم برای این پست و برای حاج آقا وکیل الدوله همینقدر وقت گذاشتن و نظر مردمی نوشتن کافی بود . ولی نظرات عده ای را امروز دقیق تر خواندم . می بینی آقا بهروز ، کمتر کسی از مردم و مطالبات منطقه ای و کمبودها - و حتی نبودها - ، حرف زده است . اینکه عده ای سنگ یک شخص را به سینه می زنند ، دلیل بر این است که ایشان از نماینده ، خودش را می خواهند و خودشان را و نیازها و رانتخواری های خود را . حالا در این وسط مردم ، کی اند ! ... در کامنتهای قبلی گفتم و باز تأکید می کنم که دوره از مردم گفتن و برای مردم گفتن و از درد و آلام و آمال خانواده ها و جوانان بیکار و فارغ التحصیلان بلاتکلیف دانشگاهی گفتن و نوشتن ، بیهوده و بی اساس است . عناصر خودشیفته و نماینده پرست و قدرت زده ، باید در پیش وجدان و خدا و مردم و خدای مردم ، پاسخگو باشند که چرا بیش از پیش آب به آسیاب اربابان روزگار سیاست بازی و قدرتمداری می ریزند ؟! چه کسی است به جای دغدغه های شخصی و خانوادگی و فامیلی ، حرفی از جنس مردم بزند ؟! دی شیخ با فانوس همی گشت گرد شهر کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست ! ... ...

آقای یک فرد آگاه شما اگر عرضه دارین و ترسی ندارین شماره همراهتون رو تو وبلاگ بزارین تا ببینیم شما کدام ارگان مشغول میباشین.یک روز حتما توی اداره چایی مارو میخوری.

همشهری

یه خاطره:یکی از طرفدارای محبی نیا اومده بود مثلا تبلیغ کنه نه تنها از اهداف ایشون چیزی بر زبان نیاوردن بلکه سخن خود را چنین عرض کردن مردم تکاب وروستاهاه تابعه چه رای بدن چه ندن آقای محبی نیا نماینده هستند پس بهتر است رای دهید...واقعا در جامعه ای به این وضوح مردم شهری را در انتخاب نماینده خود بی تاثیر میداند چطور انتظار دارد جوانی مثل من پای صندوق رایی برود که نتیجه ی صندوق از قبل مشخص شده این آرمان امام خمینی بود این مردم سالاری دینی است اینها اذهان جوانان را هم نسبت به انقلاب مخدوش کرده اند.

همشهری

آقای فرد به ظاهر آگاه وقتی رهبر معظم مان انتقاد سازنده را سبب پیشرفت جامعه ما میداند شما چی میگی دیگه واقعا وجود چنین اشخاص به ظاهر فهمیده هستند که سبب پسرفت ایران وشهروشهرستان ما هستند.

aliakbarekhtiari

داغ دلم وتازه کردی بااین دل نوشته هات نخبه ی عزیزشهرم باعرض شرمندگی وکمبودزمان وباحبس بودن نظرات دردل خویش ازجنابعالی پوزش میخواهم(اختیاری تمای)ازاصفهان

سلامم را جوابی

بنده به عنوان یک شهروند میاندوابی اطمینان دارم که جناب آقای محبی نیا نباید ورود کند به انتخابات تا ابهت اش در بین سیاست مدارن حفظ شود چرا که اگر مردم به کسی یا کسانی جواب رد بدهند . بی شک در حاکمیت هم جایگاهش متزلزل می شود انتظار قشر روشنفکر جامعه به حضرت ایشان عدم حضور در انتخابات شهرستان است و مقتدرانه در تهران در لیست احمدی نژاد باید بیاید. تعصب آذری های تهران پشتوانه ایشان خواهد بود انشالله . دکتر عزیز در تهران در خدمتت هستیم در شهرستان نفر آخر خواهی بود. خاطر جمع باش