دربه دری خانواده فقیر ایرانی در سلیمانیه عراق

باز ماه رمضان است ماه مهمانی خدا ،همان خدایی که رسولش با یک عدد خرما افطار می کرد،همان پیامبری که خاندانش افطاری خود را به یتیم و اسیر و فقیر می بخشید و خداوند به احترامشان آیه نازل می کرد.

امروز باز ماه رمضان است ماه مهمانی خدا ،ماه روزه داری مسئولان ،ماه افطاری های آنچنانی ،ماه رو کم کردن از همدیگر ،ماه رقابت در به رخ کشیدن سفره های رنگانگ ،ماه نماز در مسجد و افطاری در تالار .ماه افطاری های جناحی، حزبی، ماه زولبیا در دهان و سهم خواهی از دولت در دل ماه ذکر بر زبان و گمانه زنی درباره کابینه روحانی در سر!

امروز که فکر همه آقایان مشغول حفظ یا به دست آوردن صندلی خدمت به مردم ایران است! چند کیلومتر آنطرف تر آبروی  ایران در خطر است ،حیثیت و غرور چند ایرانی دارد لگدمال می شود.

امروز یکی از شبکه های تلوزیونی عراق در گزارشی  تکاندهنده تصاویری از یک خانواده مستضعف ایرانی را نشان داد که در پارک آزادی شهر سلمانیه چادر زده اند.

این خانواده مریوانی صاحب دو فرزند عقب مانده نیز هستند که به مدت چهار روز است در این پارک اتراق کرده اند.

پدر پیر این خانواده با بغضی در گلو و چشمانی اشکبار علت آمدنشان به سلیمانیه را فقر شدید و نبود شغل اعلام کرد در حالی که به خاطر کهولت سن در عراق نیز نتوانسته است شغلی برای خود دست و پا کند.او می گفت هر روز صبح به بازار میروم و شب ها تنها با کاسه ای ماست و تکه ای نان به کنار خانواده ام بر می گردم.

امیدواریم مسئولان امر علی الخصوص بهزیستی کل کشور،کمیته امداد امام خمینی و کنسولگری ایران در کردستان عراق هرچه سریع تر به داد این خانواده مظلوم و مستضعف برسند تا بیشتر از این شاهد شکستن غرور ایران و ایرانی در خارج از کشور نباشیم .

/ 4 نظر / 6 بازدید
مهیار

جای بسی تاسف هستش کسانی که یه زمانی داشتن از گرسنگی می مردن حالا خدا می دونه دارن با چه غروری این آواره ها را نگاه می کنن و یه لقمه نون میدن

احمدی

سلام موفق باشید به این سایت هم سری بزنید: www.payambar-azam.com

قوشاچایلی

الله آخریمیزی خیر السین قارداش

هژار

خبر تکان دهنده ای بود و تکان دهنده تر پست مطلب بعدی شماست