فوق لیسانس شما را خریداریم!!!

مدتها پیش در خبرها داشتیم که با تصویب مجلس شورای اسلامی زین پس کاندیداهای انتخابات مجلس باید دارای مدرک کارشناسی ارشد باشند.   این خبر واکنشهای متفاوتی را در میان مردم و صاحب نظران در پی داشت بیشترقریب به اتفاق مردم از جمله قشر تحصیل کرده از این شرط مجلس استقبال کرده و آن را گامی بزرگ در راستای شایسته سالاری و ارتقای سطح مجلس با حضور نخبگان جامعه دانستند،اما عده ای هم مثل برخی از نما یندگان فعلی مجلس مخالف این طرح بودند ومعتقد بودند که این طرح بیشتر افراد جامعه را که امکان ادامه تحصیل نداشته اند را از شرکت در این رقابت محروم می کند.

 سوالی که در این میان مطرح می شود این است که آیا صرف ارایه مدرک کارشناسی ارشد برای کاندیداتوری کفایت میکند؟باتوجه به گسترش روز افزون استفاده از مدارک تحصیلی پولی و غیر معتبر،مجلس اقدامی هم برای بررسی و نظارت به چگونگی اخذ این مدارکتوسط کاندیداها  در نظر گرفته است یا نه؟

آیا شورای نگهبان هنگام بررسی صلاحیت این افراد توجهی به این مسئله مهم می کنند یا نه؟

آیا قانون نظارت بر نمایندگان که بعد از ماراتن طولانی به صحن مجلس

برده شد،تمهیداتی در این باره اندیشیده است؟

متاسفانه قریب به یک دهه است که بحث اخذ یک شبه مدارک عالی تحصیلی  توسط برخی از افراد ومخصوصا برخی ازدولتمردان وصاحب منصبان از بعضی دانشگاههای داخلی و خارجی در جامعه مطرح است واین قضیه شبهات زیادی را در مورد شایستگی های واقعی بعضی از این افراد را  به وجود می آورد.

درحالی که بسیاری جوانان کشور با تحمل سختی ها و رنج فراوان ناشی  از کمبود امکانات دانشگاهها،دوری از کانون خانواده،مشکلات مالی و هزاران گرفتاری به تحصیل در دانشگاهها پرداخته و پس کسب مدارج علمی و اخذ مدرک در نهایت خانه نشین می شوند،هستند کسانی که با توسل به موقعیت مالی خود ره صد ساله را یکشبه طی کرده وملقب به عناوینی از قبیل دکتر،مهندس و پروفسورشده و درخوش خوابی وزارت علوم گاها به استادی دانشگاه،عضویت هیات علمی دانشگاههای معتبر کشور و در رویایی ترین حالت به وزارت هم نایل می شوند و پس ازسال ها جولان در عرصه های یاد شده، وزارت علوم به خود آمده و مدارک این آقایان را جعلی یا فاقد اعتبارمعرفی می کند، که منجر به کنار رفتن آنها از صحنه بعد از سالها استفاده شخصی و ضرر زدن به جامعه می شود.

 ضرری که ناشی از کم سوادی و نداشتن تخصص ودانش کافی این افراد به جامعه وارد شده و در نهایت یا از طریق بیت المال ویا از جیب مردم  باید جبران گردد.

چند ماه دیگر تا انتخاب مجلس بیشتر نمانده است و بسیاری از نمایندگان فعلی دوباره خود را کاندیدا خواهند کرد فقط امیدواریم نمایندگانی که به بهانه های مختلف از جمله مشغله زیاد در امر قانونگذاری از سرکشی به حوزه های انتخابی خود طفره می رفتند این بار مدارک عالی آنچنانی از فلان دانشگاه معتبر رو نکنند ،که مردم آگاهند و سرشان کلاه نمیرود و باز هم امیدواریم وزارت علوم،شورای نگهبان و سایر نهادهای مسئول

فکری به حال این مسئله کرده تاافراد با ارایه مدرک جعلی دیگران رااز شرکت در این انتخابات محروم نکنند.

و پیشنهاد می کنم اگر قرار است آقایان با مدرک جعلی وپولی پله های ترقی را طی کنند بهتر نیست بجای پرداخت این پول به دانشگاههای خارجی این پولها را به جوانان تحصیل کرده وخانه نشین خود بدهند ومدارک آنهارا بخرند تا هم آنها مدتی با این پول ها به نوایی برسند و هم آقایان مدارج ترقی را یک شبه طی کنند؟

شما به عنوان رای دهنده چقدر به نسبت به این مسئله حساس بوده و پیگیری می کنید؟

 

/ 8 نظر / 5 بازدید
عربلو از مياندوآب

من ميدانم شما منظورت از آخر مطلبت چيه و چه كسي را نشانه گرفتي اما روي شما تكابي ها نبايد حساب كرد شما مثل مردم كوفه هستيد نمي توانيد تكليف خودتان را با خودتان روشن كنيد . اول به طرف راي ميدهيد بعدش مي گوييد او را نمي خواهيم اگر بدانيد شما تكابي ها چقدر به ما مياندوآبي ها ضربه زديد؟ شما ها بايد فعلا بي خيال مجلس بشويد چون اتحاد نداريد اميدوارم نظر م را منتشر بكني.

امير

واقعا پررويي هم حدي داره جناب عربلو سال هاي سال است مردم تكاب قرباني زياده خواهي هاي شما شده اند امروز تكاب با داشتن ميلون ها تن طلا بيشترين آمار بيكاري را دارد اما شما با تجمع هزاران شركت و كارخانه در مياندوآب كه حق مردم تكاب و شاهيندژ است سر كار مي رويد وبه ريش تكابي ها مي خنديد بله حق با شماست اگر كانديداهاي شهرمان را حمايت كنيم امثال شما زبانتان لال مي شود اما بدانيد جوانان تكابي هنوز نمرده اند هنوز غيرت دارند.

سجادي

به مطلب خوبي اشاره كرديد اما شما واقعا فكر مي كنيد آقايون مي آيند و به مردم مي گويند از كجا و چگونه مدرك گرفتند، بيشتر اين آقايان الان مدرك معادل تو جيبشان است

به نظر من عامل بدبختي تكاب شاهيندژي ها هستند،من نديدم اين ها سايتي،وبلاگي چيزي راه بياندازن و اعتراض كنند ،سال هاست ما تكابي ها به هر دري ميزنيم تا از مياندوآب جدا بشيم اما بخاري از شاهيندژي ها بلند نميشه!!!

ش.ب

تا زماني در تكاب متحد نباشيم كاري نميتوانيم بكنيم ،كردها به راه خود،تركها به راه خود مساوي همين وضع خواهد بود.

طرفدار تكاب آنلاينم

سلام شما خبر داريد چه بلايي سر تكاب آنلاين آمده ؟

مجيد اكبري -شيراز

با سلام مي خواستم از شما به خاطر تصاوير زيبايي كه از تخت سليمان تو وبلاگتون گذاشتيد تشكر كنم من اصالتن تكابي هستم اما ساكن اسلامشهر و دانشجو در شيراز هستم .اينج همه از تخت جمشيد صحبت مي كنند اما من فقط به تخت سليمان عشق مي ورزم.

حسین احسانی

دوست بزرگوار سلام و قدردانی بابت مطلب خوبتان به نظر بنده شورای محترم نگهبان باید مدارک تحصیلی نمایندگان ثبت نامی را از دانشگاه مورد نظر در جریان انتخابات را کارشناسانه بررسی نمایند واگر اینچنین مقتدرانه در برابر این مقوله کاری نکنند علی هذی راه برای مدارک تقلبی و پولی باز خواهد شد . در این نظام قانونمند که هر لحظه از ان دم میزنیم باید برای همه یکسان باشد مخصوصا برای کسانی که خود قانون وضع میکنند واگر اینچنین نباشد قانون اساسی فاقد اعتبار وارزش در بین مردم خواهد بود چرا که قانونگذاری که خود دنبال تقلب و دزدی باشد وای به روز مردم ..............